Sabre Red gaz pieprzowy 16,2ml

Dodaj recenzję:
  • SA-P-CL-SPKCR-14-US
  • Producent: Security Equipment Products
  • Dostępność: Jest
  • szt.
  • Cena katalogowa: 33,00 zł
  • (Cena katalogowa: 26,83 zł)
  • Rabat: -9,90 zł
  • (Rabat: -8,05 zł)
  • Cena netto: 18,78 zł 23,10 zł

Najmocniejszy gaz pieprzowy dostępny na rynku. Mały 16,2 ml, poręczny gaz pieprzowy. Stężenie: 1.33% Moc: 2.000.000 SHU.

 

Mały i poręczny gaz w 16ml dozowniku może być noszony jako breloczek do kluczy, zmieści się również w każdej damskiej torebce lub kieszeni. Gazu starczy na około 25 strzałów.

 

Gazy pieprzowe firmy Sabre uchodzą za najlepsze i najsilniejsze gazy dostępne na rynku światowym. Używane są przez bardzo wiele jednostek porządku publicznego na całym świecie; w tym USA i Wielkiej Brytanii. Formuła gazu oparta jest na naturalnych składnikach: czerwony pieprz i papryka, nie powodujących groźnych skutków ubocznych. Gaz działa również na osoby pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Każdy zbiornik gazu zawiera składniki widoczne w świetle ultrafioletowym, co umożliwia nawet późniejszą identyfikację napastnika przez Policję.

 

Gazy Sabre posiadają zabezpieczenie przed przypadkowym rozpyleniem gazu. Aby użyć gazu należy najpierw przestawić bezpiecznik o 45 stopni i następnie energicznie go wcisnąć, aby rozpylić gaz.

 

 

Zasięg gazu to około 5 metrów. Należy pamiętać, że w razie silnego wiatru mała mgiełka gazu może się skierować w naszą stronę dlatego podczas rozpylania warto zasłonić twarz drugą ręką.

 

Ze względu na strumieniową postać wiązki podczas rozprowadzania gazu dobrze jest delikatnie machać dłonią tak aby trafić w najważniejsze punkty twarzy: oczy (1), nos (2), usta (3), zapewniając tym samym 100% skuteczność gazu.

 

Idea obrony przy użyciu gazu to posiadanie go w momencie zagrożenia, zabieraj więc go gdziekolwiek idziesz. Bądź przygotowany do użycia gazu w każdej chwili; noś go w łatwo dostępnym miejscu. Po obezwładnieniu napastnika natychmiast uciekaj, a następnie zawiadom Policję.

 

Aby użyć gazu obróć zawór na pozycję odbezpieczony, wyceluj dyszę w twarz napastnika i naciśnij zawór. W przypadku używania gazu pod wiatr zasłoń drugą dłonią twarz. Aby zatrzymać strumień gazu puść zawór. Okresowo sprawdzaj działanie zbiornika z gazem.

 

Składniki aktywne: Oleoresin Capsicum (czerwony pieprz).

 

Unikaj kontaktu ze skórą i oczami. W razie kontaktu ze skóra lub oczami przemywać przez 10 – 15 minut mydłem i zimną wodą, powtarzać w razie potrzeby. Nie trzeć, nie używać olejków czy balsamów. Osoby noszące szkła kontaktowe muszą je delikatnie usunąć i przemywać oczy zimną wodą przez 15 minut i poddać się obserwacji medycznej. Dokładnie wyczyścić lub wymienić szkła kontaktowe.

 

 

UWAGA: Urządzenie pod ciśnieniem. Nie przebijać ani nie wrzucać w ogień opakowania, Nie wystawiać na działanie słońca, ani nie przechowywać w temp. powyżej 50C. Każde opakowanie zawiera datę ważności. Chronić przed dziećmi.

Gaz służy tylko do samoobrony! Użycie go dla innego celu jest przestępstwem i rodzi odpowiedzialność karną (może nawet rodzić odpowiedzialności karną zagrożoną karą pozbawienia wolności).

Posiadanie gazu i jego używanie jest dopuszczalne na terenie Rzeczypospolitej Polskiej bez jakichkolwiek pozwoleń ((art. 11 pkt. 6 Ustawy o broni i amunicji z dnia 21 maja 1999r - Dz.U.53 poz.549 ).

 

Zawartości zbiornika:

10% oleoresin capsicum (OC) - 2,000,000 SHU (Scoville Heat Units)

1.33% major capsaicinoids

środek miotający HFC134a

barwnik widoczny w świetle ultrafioletowym

 

SHU - Scoville Heat Units – jednostka określająca ostrość olejku OC. Metoda opracowana w 1912 roku przez amerykańskiego chemika Wilbura Scoville'a polega na organoleptycznym badaniu ostrości OC. Uważana obecnie za metodę nie wystraszającą. Alternatywna i nowoczesna metoda to HPLC (High performance liquid chromatography) identyfikująca i mierząca matematycznie substancje chemiczne drażniące powodujące ostrość.

Major Capsaicinoids (MC) - to jest to co sprawia, że twój gaz jest naprawdę ostry i skuteczny. MC mierzony jest nowoczesną metodą HPLC . Im wyższa procentowo wartość MC tym gaz jest mocniejszy i bardziej skuteczny.

Gaz MC Poziom OC
SABRE Red 1.33% III 10%

 

Bardzo ostry sos to tylko 0.02 MC. Bardzo znany i przeznaczony dla służb mundurowych PapperBall to tylko 1.0 % MC, gazy Fox Labs to tylko 0.71% MC, inne gazy to zazwyczaj 0.18 – 0.7 MC.

Gazy Sabre jako jedynie są testowane laboratoryjnie. Kazdy pojemnik z gazem jest testowany zanim opuści fabrykę.

Gazy Sabre RED jako jedyne maja 4 letnią przydantość do użytku ( większość innych gazów pieprzowych ma 2 letnia).

© Military.pl 2000-2015 Military.pl ® jest znakiem zastrzeżonym i chronionym przez prawo. Wszystkie prawa zastrzeżone / All rights reserverd. Copyright © Military.pl
Military.pl ® zastrzega sobie prawo do błędów, w szczególności zdjęcia towarów mogą się nieznacznie różnić od rzeczywistego wyglądu.